Tynki maszynowe gipsowe

Tynki maszynowe gipsowe

Tynki wykonujemy maszynowo, agregatami tynkarskimi przy użyciu pneumatycznych silomatów, do transportu materiału tynkarskiego bezpośrednio do agregatu.

Korzystanie z agregatów pozwala nam na znaczne przyśpieszenie wykonywania prac przy zminimalizowaniu zaplecza logistycznego oraz zwiększeniu dokładności przy wykonywaniu tynków.

tynki gipsowe rzeszów

Tynki maszynowe gipsowe, obecnie najpopularniejsze, przeznaczone są do nakładania wewnątrz pomieszczeń. Często są wzbogacone dodatkami kruszyw lekkich, co poprawia elastyczność i wydajność. Ponieważ jest to produkt mineralny, tworzy zdrowy klimat w pomieszczeniach, reguluje wilgotność i jest paroprzepuszczalny. Są to tynki odporne na ścieranie. Mają właściwości ogniochronne.

Tego rodzaju tynki maszynowe są wyjątkowo łatwe w obróbce i pozwalają uzyskać idealnie równe powierzchnie. Tworzą gładką, białą fakturę – dobrą bazę pod dekoracyjne farby wykończeniowe. Co ważne, do wykończenia ściany czy sufitu wystarcza jedna warstwa tynku (minimalna grubość tynku to 8 mm, maksymalna 50 mm). W niektórych przypadkach pod tynk gipsowy trzeba położyć specjalną siatkę zwiększającą przyczepność.

Tynki maszynowe gipsowe nadają się na wszystkie typy podłoża, w pomieszczeniach o standardowym poziomie wilgotności (do 70%), łącznie z tzw. pomieszczeniami mokrymi (kuchnie, łazienki), w których minimalna temperatura wynosi +5°C.